Po raz drugi odbył się najpiękniejszy bieg sezonu w Bydgoszczy. Ponad 300 pań pobiegło na 5 kilometrów nad Starym Kanałem Bydgoskim.

Z wielkim entuzjazmem ponad 300 pań wystartowało do biegu na 5 kilometrów. Na bulwarach Starego Kanału Bydgoskiego zrobiło się różowo.Najlepsze zawodniczki w ponad 20 minut uporały się z malowniczą trasą. Pierwsza linię mety w czasie 20 min. 9,4 sek minęła Anna Żuchowska z Płonnego, ale za zwyciężczynię uznano również drugą na mecie Natalię Ziółkowską z Tuszyn (20.15,95). Annie Żuchowskiej, ustawiony na trasie sędzia zawodów, źle wskazał drogę. Trzecia była Marcjanna Wiśniewska z Brzozy (20.16,9), czwarta Katarzyna Należyty z Gdyni (20.21,65), a na piątym miejscu uplasowała się najlepsza bydgoszczanka Magdalena Jagodzińska (20.34,3). Odnotujmy, że szóste miejsca zajęła Ann Parthemore (20.52,05), która zwyciężyła w kategorii 30-letek. Bieg w tym roku miał międzynarodowy charakter!

Do biegu zgłosiły się 374 panie. Na starcie stanęło 307, a tylko jedna zawodniczka nie dobiegła do mety.

Każda z uczestniczek otrzymała pamiątkową różową koszulkę biegową, a za pokonanie trasy pamiątkowy medal. Nagrodą dla zwyciężczyń będzie urlop dla dwóch osób w jednej ze słoweńskich winnic.