Wkomponowanie sklepu sieci marketów Aldi w nieruchomość przy ulicy Gdańskiej 133 nie było takie proste jak przypadku innych lokalizacji w Bydgoszczy. Wejście do dyskontu od ulicy Gdańskiej i Kościuszki prowadzić będzie przez tzw. ściany kurtynowe.
Nieruchomość przy Gdańskiej 133, na której ruszyła budowa sklepu niemieckiej sieci Aldi jest niemała. Sięga od działki przy ulicy Gdańskiej 133 aż do ulicy Kościuszki. Powierzchnia samego budynku handlowego będzie wynosić ponad 1000 m2.
Niemiecki inwestor kilka miesięcy prowadził z miastem negocjacje co do sposobu zagospodarowania terenu przeznaczonego na sklep. Wkomponowanie dyskontu w nieruchomość nie było łatwe, gdyż od reprezentacyjnej ulicy miasta - Gdańskiej, obejmowała pusty plac zachodniej pierzei ulicy Gdańskiej. Ostatecznie zdecydowano, że sklep wybudowany zostanie w głębi nieruchomości, a wyrwa w pierzei ulicy Gdańskiej wypełniona zostanie tzw ścianą kurtynową. Podobne wypełnienie w zabudowie pierzejowej zostanie zastosowane w ulicy Kościuszki. - Warunkiem uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu handlowego jest wyprzedzająca realizacja tychże ścian - zastrzega rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bydgoszczy Marta Stachowiak.
Obok sklepów w Fordonie, na Bartodziejach i Wyżynach obiekt przy Gdańskiej 133 będzie czwartym sklepem niemieckiej sieci marketów spożywczo-przemysłowych w naszym mieście. Sklep ma być gotowy do końca roku.



Zdjęcia: Jacek Nowacki