Siatkarze Łuczniczki przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą w trzech setach.

Przed startem PlusLigi w meczu o Puchar Prezydenta Bydgoszczy Łuczniczka przegrała ze Skrą 0:3. Nie inaczej było dzisiaj w meczu ligowym.

Na początku pierwszego seta bydgoszczanie zaskoczyli utytułowanych gospodarzy. Znakomicie dysponowany Filipiak po kilku udanych zbiciach i serwisowym asie wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie (4:2, 7:5). Skra szybko jednak się rozegrała i po doprowadzeniu do remisu (8:8) przejęła inicjatywę. Ataki Epadipoura,  Lisinaca i Wlazłego dały gospodarzom kilkupunktową przewagę, której wicemistrzowie Polski nie dali sobie odebrać aż do wygrania pierwszej partii..

W drugim secie bełchatowianie niepodzielnie dominowali już na boisku. W trzeciej odsłonie siatkarze Łuczniczki prowadzili ze Skrą wyrównaną walkę. W samej końcówce po ataku Jurkiewicza (23:22) i zniwelowaniu przewagi gospodarzy do jednego punktu, można było mieć nadzieję na przedłużenie meczu o kolejny set. Błąd w zagrywce Gryca, a zaraz potem udany atak Romacia, przypieczętowały sukces gospodarzy.

PGE Skra Bełchatów - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:16, 25:22)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Bednorz, Czarnowski, Epadipour, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Janusz, Romać, Penczew, Nedeljković

Łuczniczka: Ananiew, Goas, Jurkiewicz, Szalacha, Batagim, Filipiak, Kowalski A. (libero) oraz Rohnka, Gryc, Bobrowski, Kowalski W.