Serbia przegrała z Portugalią 0:2 w pierwszym meczu w Bydgoszczy w ramach młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Na stadionie Zawiszy fani reprezentacji Serbii i Portugalii, a głównie polscy miłośnicy futbolu, zajęli  niemal wszystkie miejsca przeznaczone dla kibiców. Organizatorzy wyłączyli z kibicowania miejsca na łukach stadionu, które przykryły ogromne banery z logo mistrzostw.

Mecz był wyrównany. Optyczną przewagę mieli Serbowie, ale to ataki Portugalczyków były groźniejsze. Już w 5 min. spotkania słupek uratował Serbów po strzale Rubena Nevesa. Goszczący w naszym mieście na czas mistrzostw Serbowie w 27 min. przeprowadzili akcję, po której powinna paść bramka. Uros Djurdjević minimalnie "przestrzelił" w sytuacji sam na sam z Bruno Varelą.

Portugalia pierwszą bramkę strzeliła po błędzie bramkarza Milinkovicia-Savicia. Nie wyłapał, ani nie wypiąstkował dośrodkowania Daniela Podence'a, tylko odbił piłkę przed siebie, akurat na głowę Goncalo Guedesa, który z kilku metrów wpakował ją do bramki.

W drugiej połowie w 58 min. mógł wyrównać Marko Grujić. Bardzo dobrze ustawił się do dośrodkowania w polu karnym, ale strzał głową, ku rozpaczy serbskich kibiców, minimalnie przeleciał obok bramki. Na remis Serbowie mieli jeszcze szanse dwukrotnie. W 76 min. Nemanja Radonjic strzelił tak potężnie, że Bruno Varela nie miałby szans na jakąkolwiek reakcję. Strzał był jednak niecelny. Dwie minuty później Andrij Zivkocić popisał się rajdem prawym skrzydłem, ale do wyłożonej wzdłuż linii bramkowej piłki nikt z jego kolegów nie zdążył dobiec.

W piłce, jak wiadomo, niewykorzystane sytuacje się "mszczą"  i tak stało się w meczu na Zawiszy. Na dwie minuty przed końcem spotkania Renato Sanches sprytnie i  w tempo podał piłkę do  Bruno Fernandesa, a ten nie zmarnował okazji, pakując piłkę do siatki Serbów.

Kolejny mecz Serbowie, na czas mistrzostw mający Bydgoszcz za swoją siedzibę, rozegrają na stadionie Zawiszy we wtorek, 20 czerwca, o godz. 18 z Macedonią.

Portugalia - Serbia 2:0 (1:0)
1:0 - Guedes 37'
2:0 - Fernandes 88'

Portugalia: Bruno Varela - Joao Cancelo, Edgar Ie, Ruben Semedo, Kevin Rodrigues - Joao Carvalho (59' Renato Sanches), Ruben Neves, Bruno Fernandes - Goncalo Guedes, Daniel Podence (68' Iuri Medeiros), Diogo Jota (46' Bruma).

Serbia: Vanja Milinković-Savić - Milan Gajić, Vukasin Jovanović, Milos Veljković, Nemanja Antonov - Marko Grujić (68' Nemanja Radonjić), Nemanja Maksimović - Andrija Zivković, Mijat Gacinović - Uros Djurdjević (74' Ognjen Ozegović), Aleksandar Cavrić (46' Srdjan Plavsić).