BKS Visła Bydgoszcz pokonała ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0 (25:21, 25:18, 25:12) w meczu 8. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Mariusz Marcyniak.

Mecz był jednostronnym widowiskiem. W żadnym z trzech setów bydgoszczanie nie mieli problemów ze zdobyciem 25 punktów z dużą przewagą. Spotkanie rozpoczęło się od świetnej zagrywki  Mariusza Marcyniaka (5:1).  W końcówce partii drużyna ze Strzelec Opolskich odrobiła część strat, ale ostatnie słowo należało do BKS Visły i najlepiej dzisiaj w drużynie dysponowanego Marcyniaka, którego atak zakończył partię 25:21.

Drugi set zaczął się od równej gry obu ekip (5:5). W połowie partii serią dobrych zagrywek popisał Strzeżek i gospodarze odskoczyli na  13:8. Tej przewagi nie dali sobie odebrać.

W trzecim secie przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Mecz mocnym zbiciem zakończył Gałązka (25:12).

BKS Visła Bydgoszcz - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)

BKS Visła: Gałązka, Marcyniak, Gałabow, Strzeżek, Masny, Łaba, Bronisławski (libero), Kosiba

ZAKSA: Klęk, Kosian, Wójtowicz, Szczechowicz, Grygiel, Kramczyński, Pilichowski (libero), Wóz, Kaciczak, Biesek, Pogłodziński