Enea Astoria po raz trzeci pokonała Futurenet Śląsk w finale I ligi. Dzisiaj bydgoscy koszykarze pokonali w Artego Arenie wrocławian 86:77 i awansowali do ekstraklasy.

Astoria nadzwyczaj łatwo pokonała w finale I ligi faworyzowany Śląsk. Trzeci mecz finałowy lepiej rozpoczęli goście. Po celnych trafieniach zza linii Jarmakowicza i Musiała Śląsk objął prowadzenie (4:6, 14:18). Końcówka pierwszej kwarty to szybkie kontry czarno-czerwonych, punkty Pochockiego (3) i Aleksandrowicza (2),  i Astoria prowadziła 25:24. To był kluczowy moment spotkania. Gra Astorii nabrała pewności, a  w szeregi gości wkradła się niewiara.

W drugiej kwarcie bydgoszczanie grali płynnie, a desperackie próby rzutów gości zza linii nie były celne. Astoria powiększyła przewagę do 13 punktów (37:24) i prowadzenia nie oddała do końca spotkania!

Druga połowa meczu była wyrównana i drużyny wymieniały ciosy, ale wynik meczu był pod kontrolą gospodarzy. Na 2 minuty przed końcem Śląsk zniwelował stratę do pięciu (80:75), ale nie miał dość siły, by pójść za ciosem. Celna "trójka" Nowakowskiego na 1 minutę i 20 sekund przed końcową syreną (83:75) uspokoiła zawodników i kibiców.  Mecz Astoria dograła do końca, nie pozostawiając wątpliwości, który zespół był w play-offach I ligi najlepszy.

Po meczu w Artego Arenie zapanowała fiesta, bo czarno-czerwoni po 13 latach przerwy awansowali do ekstraklasy!

Kolejne mecze ligowe w nowym sezonie Asta zagra już w Energa Basket Lidze!

Enea Astoria Bydgoszcz - Futurenet Śląsk Wrocław 86:77 (25:24, 24:15, 18:19, 19:19)

Enea Astoria: Nowakowski 19, Kukiełka 14, Frąckiewicz 13, Śpica 8, Dłuski 5 oraz Aleksandrowicz 11, Pochocki 9, Grod 7, Szyttenholm 0

Futurenet Śląsk: Dziewa 20, Kulon 14, Musiał 12, Jarmakowicz 9, Michałek 0 oraz Jakóbczyk 10, Skibniewski 9, Tomczak 3, Sasik 0