Artego przegrało drugi półfinałowy mecz Energa Basket Ligi Kobiet ze Ślęzą Wrocław.

Broniącą tytułu Ślęzą Wrocław po raz drugi pokonała w Bydgoszczy Artego. W niedzielę aktualne mistrzynie Polski wygrały 61:57.

Gdy w trzeciej kwarcie Julie McBride rzutem za dwa wyprowadziła Artego na prowadzenie 45:33, wydawało się, że bydgoszczanki wyrównają bilans rywalizacji o finał Energa Basket Ligi Kobiet. Niestety, bydgoszcznaki nie wytrzymały ciśnienia meczu. Rozstrzygającą kwartę rywalki zagrały konsekwentnie, ponownie zdobyły kilkanaście punktów, a gra Artego załamała się. Zdobyte siedem punktów w ostatnich 10 minutach meczu to za mało, by pokonać aktualne mistrzynie Polski.

Finał meczu miał zadziwiający przebieg, ponieważ rozstrzygającą o zwycięstwie akcję Ślęza przeprowadziła na 2 minuty i 34 sekundy przed końcem spotkania po rzucie za dwa punkty Treffers, który dał wrocławiankom trzypunktowe prowadzenia (57:60). Artego do końca meczu nie zdobyło już punktu, a Ślęza tylko jeden, z rzutu wolnego! Zawiodła O'Neill. Najpierw spudłowała w rzucie zza łuku, a potem na minutę przed końcową syreną nie wykorzystała żadnego z trzech rzutów wolnych. Na 36 sekund przed końcem Stallworth zmarnowała ostatnią szansę bydgoszczanek, podając piłkę, w trakcie ofensywnej akcji, w ręce rywalek. Wynik spotkania ustaliła Kaczmarczyk, wykorzystując jeden rzut wolny.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Ślęzy. W środę, 18 kwietnia, trzeci mecz we Wrocławiu.

Artego Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 57:61 (22:17, 15:14, 13:13, 7:17)

Artego: Agnieszka Szott-Hejmej 17, DeNesha Stallworth 15, Julie McBride 10, Jennifer O'Neill 6, Elżbieta Międzik 5, Dragana Stanković 2, Karolina Poboży 0, Julia Adamowicz 0, Justyna Żurowska-Cegielska 0.

Ślęza: Tijana Ajduković 14, Sharnee Zoll 14, Karina Szybała 13, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Kourtney Treffers 6, Elina Dikeoulakou 4, Marissa Kastanek 3, Tania Perez 0, Klaudia Sosnowska 0.