Operator latającej platformy firmy FlyFoto.PRO nadesłał nam zdjęcia pokazujące lądowisko na dachu szpitala Jurasza z lotu ptaka. Na nim osiadają śmigłowce transportujące do lecznicy chorych i poszkodowanych w wypadkach.
Mieszkańcy Bielaw coraz częściej mogą obserwować lądujące na dachu nowego budynku szpitala Jurasza śmigłowce. Do lądowania podchodzą od strony ul. Skłodowskiej-Curie średnio kilkanaście razy w miesiącu. W miesiącach letnich jest tych lądowań więcej, bo częściej do wypadków wzywane są ekipy lekarskie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Bydgoska baza HEMS (Helicopter Emergency Medical Service) ma do dyspozycji jeden śmigłowiec. Gdy nadlatuje on nad szpital trudno go nie zauważyć, gdyż operacji tej towarzyszy wzmożony huk pracującego na wysokich obrotach silnika. Przechodnie pod szpitalem zadzierają wtedy głowy i przypatrują się siadającej maszynie na dachu lecznicy. Zdjęcia zrobione z latającej platformy firmy FlyFoto.PRO pokazują nam Bielawy widziane z lotu ptaka i kwadrat lądowiska szpitala Jurasza.