W meczu 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pewnie pokonał E.Leclerc Radomka Radom 3:1.

Dwa pierwsze sety meczu Pałacu z Radomką dostarczyły kibicom wielu emocji. W pierwszym zacięta walka toczyła się do samego końca. Najpierw gospodynie po serii dobrych zagrań punktowych Ziółkowskiej, Polak-Balmas i Gałuchy wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (11:7), ale znakomita seria ataków poparta serwisowym asem Abercrombie w drugiej fazie pierwszej odsłony na moment zmieniły obraz gry (20:21). Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń, a dokładnie do Eweliny Krzywickiej, która zdobyła decydujące punkty. Po kilku zdobytych punktach Abercrombie pomyliła się i w serwisie, i w ataku, i bydgoszczanki przejęły inicjatywę. Pierwszy setowy punkt był zasługą, po udanym bloku i ataku, Krzywickiej.

Druga partia miała podobny przebieg, ale przy remisie 16:16, znakomicie dwukrotnie podanie serwisowe wykorzystała Molenda i radomianki odskoczyły na kilka punktów i nie pozwoliły gospodyniom na zniwelowanie przewagi, wyrównując wynik meczu.

Trzeci i czwarty set to już był pokaz siły ataku Pałacu. Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia bydgoszczanek 6:2, a czwarty od 7:1 i Radomka w żadnym z nich nie była w stanie postawić się gospodyniom.

W nowym roku Pałacanki pierwszy mecz rozegrają w Łuczniczce, 4 stycznia, z wiceliderem, ŁKS-em Commerceconem Łódź.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:14)

Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Misiuna, Balmas, Gałucha, Ziółkowska, Krzywicka, Jagła (libero) oraz Kuligowska, Różyńska, Andersohn.

E.Leclerc Radomka: Skrzypkowska, Grabka, Bałucka, Biała, Ponikowska, Szczepańska, Samul (libero) oraz Drabek, Abercombie, Shafagat, Kubacka.