Stanisław Lejkowski znany jest jako twórca wielu wnętrz kawiarni, kin, nieistniejącego już dziś niestety Teatru Kameralnego. Jego dziełem były wnętrza ?Savoyu?, ?Karczmy Słupskiej?, ?Witrażowej?. Tworzył też projekty mebli, malowidła ścienne i reklamowe, mozaiki, znaki firmowe oraz plakaty.
Aktualnie realizuje się w projektach przestrzennych w zakresie małych przestrzeni galeryjnych, a wśród nich zatytułowane: ?Klonowanie I i II?, ?Piramida?, ?Korzenie narodowej tożsamości?, ?Apokalipsa inaczej?. ?Piramida? została uznana przez głosującą publiczność za najlepszą pracę V Biennale Plastyki Bydgoskiej w 2000 roku.
Wystawę ?Znak czasu? utworzą sporządzone z masy papierowej 60 dłoni, w których tkwić będzie… telefon komórkowy. Na monitorach komórek pojawią się obrazy z życia Stanisława Lejkowskiego oraz prezentacje jego dzieł: zdjęć, rysunków, obrazów, ekslibrisów.
Elżbieta Kantorek tak reklamuje ?Znak czasu?: ?… to w pewnym sensie rozmowa Stanisława Lejkowskiego ze Stanisławem Lejkowskiego (?) Widz będzie osaczony natłokiem informacji i formą plastyczną ręki z telefonem wielokroć powieloną w otaczających galerię lustrach. Osoba, która przypadkowo rozpocznie swoją rozmowę telefoniczną, zobaczy zmultiplikowaną własną postać z komórką w dłoni ? ten widok będzie dopełnieniem wystawy, a zamierzenie twórcze Stanisława Lejkowskiego zostanie spełnione.?
Kiedy odwiedziliśmy Galerię Kantorek w dniu 2 września instalowanie wystawy trwało w najlepsze, co prezentujemy na naszych zdjęciach.