W strefie kibica przewidziano miejsce dla ok. 300 fanów futbolu. Już 8 czerwca miłośnicy tego sportu będą mieli okazję oglądać mecz na telebimie zainstalowanym specjalnie z okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej. Miejsc nie zabraknie nawet jeżeli wydarzenie przyciągnie na Stary Rynek więcej kibiców ? obraz z dużego na 33 m kw. ekranu będzie widoczny także z ogródków piwnych okalających rynek.

Boisko, które powstawało przed bydgoskim ratuszem przez kilka ostatnich dni, już wkrótce stanie się areną rozgrywek minifutbolowych. W piątek, 1 czerwca dojdzie na nim do starcia między reprezentacją Urzędu Miasta a bokserami KnockOut Promotions, którzy dzień później wystąpią na gali bokserskiej w Łuczniczce.

Sztuczna murawa będzie jednak przede wszystkim miejscem, na którym mecze piłkarskie rozgrywać będą dzieci i młodzież. Na płycie Starego Rynku odbędzie się m. in. turniej amatorski i turniej piłkarski w ramach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży, w której o wygraną walczyć będą uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. 11 czerwca ruszą rozgrywki międzynarodowe, w których wystąpi 16 drużyn, w tym reprezentująca Bydgoszcz zwycięska ekipa z pierwszej fazy turnieju. Wszystkie mecze odbywać się będą w ciągu dnia, od 10 do 18.

Zgodnie z pierwotnym założeniem, bydgoska strefa kibica miała znaleźć się nieopodal hali Łuczniczka, ostatecznie jednak plany zmieniono, a strefę przeniesiono w dużo dogodniejsze dla mieszkańców miejsce. W związku z otwarciem specjalnego miejsca dla kibiców, zmieni się jednak organizacja ruchu w tym rejonie ? od 1 czerwca do 1 lipca zamknięty zostanie przejazd południową i północną stroną Starego Rynku. Zmiany nastąpią również na ul. Malczewskiego, gdzie na odcinku od skrzyżowania z ul. Farną do wjazdu na teren posesji nr 1 zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Zarówno strefa, jak i boisko funkcjonować będą do 1 lipca.