Stowarzyszenie Ostra Zieleń wspierające kandydatów Partii Zieloni na listach Koalicji Obywatelskiej zorganizowało dzisiaj na Starym Rynku "Strajk Klimatyczny na Koniec Lata".

- Chcemy zwrócić uwagę na to, że jest problem klimatyczny. Politycy nie zwracają uwagi na problem zmian klimatycznych. My młodzi chcemy pokazać, że to widzimy i że my chcemy zmiany - tłumaczył 14-letni Kajetan Werder, przewodniczącego bydgoskiego koła Stowarzyszenia Ostra Zieleń i organizator happeningu. - Młodzi przewidują, że to jest straszne, że nie będziemy żyli na takiej samej planecie jak teraz - dodał zasmucony Werder.

Kajetan Werder uważa, że rządzący powinni wprowadzić do szkoły lekcje na temat zmian klimatycznych. Wyjaśnił też cel zorganizowania happeningu. - Chcemy pokazać, że Bydgoszcz walczy o klimat. Chcemy coś po prostu zmienić - tłumaczył młodzieżowy lider Ostrej Zieleni.

Członkowie stowarzyszenia zgłaszali też postulaty pod adres urzędu miasta. - Od władz miasta oczekujemy postawienia butelkomatu na Starym Rynku. Może to ograniczyłoby wykorzystanie plastiku i żeby w urzędzie miasta nie używać jednorazówek plastikowych - powiedział Werder.

W happeningu wzięli udział kandydaci Partii Zieloni do Sejmu RP, między innymi Piotr Malich, który w okręgu bydgoskim ubiegać się będzie o mandat posła z listy Koalicji Obywatelskiej.

Fot. Jacek Nowacki