Studenci reprezentujący nasz region wywalczyli na IV Akademickich Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu 10 medali.

12 czerwca rozegrano w Poznaniu IV Akademickie Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Zawody przeprowadzone zostały zarówno w formule Gi, czyli w tradycyjnym stroju  jak i w formule No-Gi, czyli bez tradycyjnego stroju. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodniczek i zawodników z ponad 40 uczelni wyższych z całej Polski, w tym akademicy z Bydgoszczy i Torunia.

Na najwyższym stopniu podium stanął Artur Kowalski z UKW, zwyciężając w kategorii do 79,5 kg  oraz dwukrotnie Kamil Sołtys z UMK w wadze do 70 kg, walcząc w formule Gi i No-Gi.

Medal srebrny zdobył Sebastian Szymański z UKW w wadze do 73,5 kg oraz dwukrotnie Remigiusz Rodźko z UMK w wadze do 94,3 kg, walcząc w formule Gi i No-Gi.

Medal brązowy wywalczyła Natalia Jasińska z UKW w kategorii do 60 kg, Nika Stachwiuk z UMK w kategorii "open" oraz dwukrotnie Maciej Patyk z Wyższej Szkoły Bankowej w wadze do 79,5 kg w formule No-Gi  oraz w wadze do 82,3kg w formule Gi.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom serca do walki po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Osobiście żałuję, że nie wystartowali reprezentanci Polski - bydgoscy judocy Artur Pujszo i Mateusz Garbacz z WSG, lecz mam nadzieję, że w drugiej połowie roku wszystko już wróci do normy - podsumował występ reprezentantów naszego regionu  akademicki trener sportów walki Ryszard Pujszo.