W meczu 10. kolejki I ligi koszykarze Enei Astorii Bydgoszcz pokonali w Artego Arenie Biofarm Basket Poznań 69:68.

Po minimalnej przegranej w Kołobrzegu z Kotwicą w meczu z poznańskim Basketem szczęście było po stronie Astorii. Bydgoszczanie byli faworytem spotkania, ale już pierwsza kwarta zwiastowała, że wywalczenie dwóch punktów nie będzie łatwe. Na lepszą grę Astorii w drugiej kwarcie, poznaniacy odpowiedzieli jeszcze lepszą grą w trzeciej, a po celnym rzucie za "3" Samsonowicza na 2 sekundy przed jej zakończeniem prowadzili różnicą 4 punktów.

W ostatnich 10 minutach gry prowadzenie zmieniało się  dziewięciokrotnie. Na minutę przed końcem spotkania Pochocki zdobył z dwutaktu 2 punkty i gospodarze prowadzili 69:67 i do końca meczu punktów już nie zdobyli. Szansę miał Grod, ale dwa jego rzuty osobiste chybiły celu. Jak spisali się poznaniacy? Gruszczyński zmniejszył prowadzenie gospodarzy do jednego punktu, bo wykorzystał dwa rzuty wolne. Na szczęście w ostatniej sekundzie meczu jego rzut z wyskoku był chybiony i Astoria wygrała mecz!

Dzięki zwycięstwu Astoria awansowała na 8. miejsce w tabeli.

Enea Astoria Bydgoszcz - Biofarm Basket Bydgoszcz 69:68 (21:21, 19:10, 9:22, 20:15)

Enea Astoria: Paweł Śpica 16, Mateusz Bierwagen 15, Mateusz Fatz 11, Łukasz Frąckiewicz 8, Mikołaj Grod 7, Bartosz Pochocki 7, Adrian Barszczyk 5, Bogdan Kornijec 0

Biofarm Basket: Adam Metelski 23, Jakub Fiszer 10, Dawid Gruszczyński 8, Michał Samsonowicz 8, Filip Struski 7, Piotr Wieloch 6, Mikołaj Kurpisz 4, Jakub Simon 2, Tomasz Smorawiński 0