W meczu 9. kolejki rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet Pałac pokonał na wyjeździe #VolleyWrocław 3:1. To szóste zwycięstwo bydgoszczanek z rzędu.

Pałac Bydgoszcz kontynuuje zwycięską w Lidze Siatkówki Kobiet. Dzisiejsze zwycięstwo z #VolleyWrocław to szósta wygrana z rzędu.

W pierwszej partii wyrównana walka toczyła się do remisu 12:12. Wtedy skuteczny atak zaliczyła Tamara Gałucha, a potem znakomite minuty w ataku zaliczyła Polak-Balmas. Po jej trzech skutecznych atakach i błędach gospodyń bydgoszczanki uciekły na 15:19. Seta świetnym asem serwisowym zakończyła Ziółkowska.

W drugim secie było najwięcej emocji. Do 9:9 wynik zmieniał się na przemian po jednym punkcie zdobywanym przez obie drużyny. Prowadzenie w secie zmieniało się ośmiokrotnie, a remisów było 15! Pałacanki złamały rywalki po wyrównaniu na 22:22.

Trzecia odsłona należała do siatkarek z Wrocławia. Bydgoszczanki dotrzymały kroku ambitnym gospodyniom do 13:13. Potem w grze Pałacanek coś się zacięło i seta oddały dość łatwo.

Czwarta partia była decydująca i równie emocjonująca jak druga. Do wyniku 19:18 dla Pałacu nic nie zwiastowało łatwego zwycięstwa. Wtedy jednak gra gospodyń się załamała, a sześć kolejnych punktów zdobyły przyjezdne.

MVP: Ewelina Krzywicka (Bank Pocztowy Pałac).

Już za trzy dni, 15 grudnia,  Pałac zmierzy się w meczu 10. kolejki LSK w Legionowie z Legionovią.

#VolleyWrocław - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (18:25, 23:25, 25:18, 18:25)

#VolleyWrocław: Gajewska, Murek, Łozowska, Rasińska, Wers, Soter, Kuziak (libero) oraz Piśla, Gancarz, Wołodko.

Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Polak Balmas, Ziółkowska, Gałucha, Krzywicka, Misiuna, Jagła (libero) oraz Fedusio.