Na Wyspie Młyńskiej było dzisiaj wesoło, kolorowo i smacznie. Doroczny Jarmark Świętojański zgromadził tłumy.
Rokrocznie Jarmark Świętojański pokazuje, że rękodzieło artystyczne i występy zespołów folklorystycznych cieszą się dużą popularnością. Wzdłuż chodników i na trawniku Wyspy Młyńskiej zainstalowała się ponad setka wystawców z Kujaw, Kaszub i Pałuk. Twórcy ludowi, artyści, etnodizajnerzy przeróżnych specjalności, malarze, rzeźbiarze, ceramicy, hafciarki, plecionkarze rozłożyli swoje dzieła obok wyrobów z lnu, filcu, biżuterii czy witraży i zachęcali do kupna. Powodzeniem cieszyło się tradycyjne jadło i napitki, w tym tak smakowite jak gęsina, sery, pitne miody i wiejskie wędliny. Dawnych wspomnień czar oddawały wyłożone antyki i starocie.
Wyspa Młyńska rozbrzmiewała też śpiewem. Program tegorocznego jarmarku poszerzony został o 19. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato”. Twórcom towarzyszyły dziecięce zespoły folklorystyczne: Pałuczaczki z Szubina, Chabry z Olszewki, Krajna z Nakła, Frechowne Sznupki z Samsieczna, Krebane z Brus i Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.
O godz. 17 tegoroczną edycję Jarmarku Świętojańskiego zakończył plenerowy koncert pt. „Chce się śpiewać”. Zaprezentowali się łodzi artyści z „Teatru Życia”, a wśród nich Daria Barszczyk, Monika Młot, Joanna Przyborowska, Natalia Smogulecka, Aneta Szynol, Przemysław Cackowski, Przemysław Rogalski i Michał Karol Wiśniewski – studenci, absolwenci szkół muzycznych, laureaci konkursów piosenkarskich. Gościem i wykonawcą szczególnym koncertu był Sławomir Wierzcholski – kompozytor i autor tekstów, wokalista, wirtuoz harmonijki ustnej, twórca Nocnej Zmiany Bluesa.