W pierwszym secie Transfer toczył zacięty bój z wiceliderem PlusLigi. Mimo prowadzenie 14:12 bydgoszczanom nie udało się utrzymać dwupunktowego prowadzenia i w samej końcówce seta to Skra była o dwa punkty lepsza.

W dwóch kolejnych setach Transfer również musiał uznać wyższość gospodarzy. Teraz podopieczni Vitala Heynena będą mieli przeciw sobie w PlusLidze rywali, z którymi – analizując szanse “na papierze” – o punkty powinno być łatwiej. Już w najbliższy piątek, 7 lutego, czeka bydgoszczan bardzo ważny mecz w Łuczniczce z akademikami z Warszawy.

MVP spotkania: Mariusz Wlazły.

PGE Skra Bełchatów – Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)

PGE Skra: Uriarte, Wrona, Tuia, Wlazły, Kłos, Conte, Zatorski (libero) oraz Antiga, Maćkowiak, Brdjović, Włodarczyk.

Transfer: Woicki, Jurkiewicz, Muagututia, Clark, Nowakowski, Waliński, Bonisławski (libero) oraz Janeczek, Salas, Wieczorek, Wika.