Mecz w Kielcach nie zachwycił obserwatorów. Walka na parkiecie była zacięta, ale mnożyły się, jak na standardy polskiej ekstraklasy, proste błędy. W pierwszym secie do połowy seta drużyny szły łeb w łeb (12:13), potem Transfer rozbil gospodarzy. Na wyraźne prowadzenie wyprowadziły gości dwa bloki Nowakowskiego (13:17). Potem udane ataki Muagututii i Jurkiewicza odebrały ochotę gospodarzom na grę i set szybko się skończył (15:25).

W drugim secie wydawało się, że historia się powtórzy. Do stanu spotkania (12:13) gra była wyrównana. Potem jednak to bydgoszczanie się pogubili, a kielczanie jak burza zdobywali seryjnie punkty do zakończenia seta (25:18).

Trzeci set to znowu popis Transferu. O skuteczności w ataku przypomnieli sobie Jurkiewicz i Nowakowski, a piłki znakomicie dzielił Woicki. O przewadze gości i bezradności Effectora w pełni świadczył wynik seta (15:25).

Bydgoszczanie poczuli się tak pewnie, że od razu w czwartym secie zostali przez gospodarzy skarceni. Punkt za punktem zdobywali gospodarze i uciekli na 10:4. Vital Heynen szybko wykorzystał dwie przerwy w grze na żądanie, ale dopiero wprowadzenie do gry Janeczka i Salasa wprowadziło nową jakość w grze Transferu. Janeczek popisał się skutecznymi atakami i na tablicy pojawił się remis 12:12. Czwarta partia była inna niż poprzednie, bo żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Gdy gospodarze wyszli na 20:17 wydawało się, że losy meczy rozstrzygnie tie-break. Wtedy jednak gra Effectora się zacięła i bydgoszczanie znakomitym finiszem wygrali seta i zgarnęli tak ważne trzy punkty.

Po zwycięstwie w Kielcach Transfer wyszedł na 9. miejsce w tabeli i droga do play-offu została otwarta. Do końca rundy zasadniczej zostały trzy kolejki. Zajmujący 8. lokatę Lotos Trefl Gdańsk ma tyle samo punktów co Transfer, ale mecz miedzy tymi zespołami zostanie rozegrany w Bydgoszczy 5 marca.

MVP: Waliński (Transfer)

Effector Kielce – Transfer Bydgoszcz 1:3 (15:25, 25:18, 15:25, 23:25)

Effector: Jungiewicz, Lipiński, Poglajen, Polański, Buchowski, Dryja, Kaczmarek (libero) oraz Sufa (libero), Bieniek, Wolański, Romanutti

Transfer: Jurkiewicz, Waliński, Woicki, Nowakowski, Clark, Muagututia, Bonisławski (libero) oraz Wika, Salas, Janeczek