W pierwszym secie tylko na początku gospodarze walczyli jak równy z równym. Gdy goście wyszli na prowadzenie 13:12 gospodarze nie byli już w stanie dotrzymać im kroku i pierwszy set przyniósł Transferowi pierwszy punkt. Zaskoczeniem było odwrócenie ról w kolejnej odsłonie. Będzinianie dominowali na parkiecie i doprowadzili do wyrównania w meczu.

W trzecim secie na początku gra była wyrównana, ale potem górę wzięło doświadczenie bydgoszczan i dość łatwo wyszli na prowadzenie 2:1. Czwartego seta nie udało się jednak wygrać bez zaciętej walki. W końcówce oba zespoły szły na remis. Tak było do 22:22. Walkę z nerwami lepiej znieśli bydgoszczanie i to oni wygrali seta i mecz. Najlepszym zawodnikiem meczu został Konstantin Cupković.

Kolejny mecz już we własnej hali w środę, 22 października, o godz. 18. Transfer podejmie znakomicie spisujący się LOTOS Trefl Gdańsk.

MKS Banimex Będzin – Transfer Bydgoszcz 1:3 ( 16:25, 25:18, 17:25, 23:25)

MKS Banimex: Kowalski, Hebda, Sarnecki, Warda, Hunek, Żuk, Milczarek (libero) oraz Pawliński, Oczko, Tomczyk.

Transfer: Duff, Jarosz, Waliński, Cupkovic, Woicki, Gunia, Nally (libero) oraz Jurkiewicz, Marshall, Wolański, Nowakowski.