W pierwszym secie Transfer rozbił rywali z Częstochowy. Bydgoszczanom wychodziło wszystko: trudna zagrywka, bardzo dobra gra blokiem, skuteczne ataki. Wynik 25:12 najlepiej oddaje dominację Transferu.

Druga partia nie przypominała pierwszej. Gdy AZS wyszedł na prowadzenie 9:7 Vital Heynen przerwał grę na krótką rozmowę ze swoimi zawodnikami. Nie odniosło to oczekiwanego efektu, bo goście utrzymali przewagę (15:12). Końcówka Transferu była jednak skuteczna i bydgoszczanom do zdobycia 9. miejsca w Polsce brakował jeden set.

Trzecia partia układała się podobnie jak druga. Po dobrym początku walka toczyła się o każdy punkt. Jednak częściej na prowadzeniu byli goście i oni pierwsi doszli do setbola (23:24). Szansy akademicy nie zaprzepaścili i doszło do czwartego seta. Taki obrót sprawy zmobilizował gospodarzy, którzy zagrali koncertowo i niemal powtórzyli wynik z pierwszej partii. AZS musiał zadowolić się 13 punktami.

Transfer pewnie wygrał w dwumeczu z AZS-em 2:0 i zajął w rozgrywkach PlusLigi 2013/2014 9. miejsce.

Więcej zdjęć z meczu: TUTAJ

MVP: Garrett Muagututia.

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2:0 dla Transferu Bydgoszcz.

Transfer Bydgoszcz – AZS Częstochowa 3:1 (25:12, 25:22, 23:25, 25:13)

Transfer: Woicki, Clark, Muagututia, Waliński, Jurkiewicz, Nowakowski, Bonisławski (libero) oraz Salas, Wiese, Janeczek.

AZS: Kaczyński, Hebda, Vesely, Kozłowski, Kaźmierczak, Murek, Piechocki (libero) oraz Kozłowski, Bednorz, Buczek, Marcyniak, Zygmunt, Bik.