AZS Częstochowa jest przedostatni w tabeli PlusLigi, ale gdy skład akademików wzmocniła francuska gwiazda Guillaume Samica, nie jest łatwo wygrywać z częstochowianami. Potwierdziło się to w Bydgoszczy.

Pierwszego seta gospodarze wygrali łatwo, choć jego początek był bardzo wyrównany. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej (8:7), bydgoszczanie po serii błędów gości uciekli im z wynikiem na 16:10. W końcówce dynamiczne ataki Jakuba Jarosza i Konstantina Cupkovicia sprawiły, że pierwszy punkt setowy Transfer zdobył przy słabej postawie gości.

W drugiej partii AZS pokazał, że gospodarze łatwo punktów nie zdobędą. Rozegrał się Samica i na pierwszą przerwę techniczną goście schodzili z parkietu, prowadząc 8:6. Potem toczyła się zacięta walka o każdy punkt. Bydgoszczanom udało się nawet po asie serwisowym Jakuba Jarosza objąć prowadzenie, ale do kolejnej przerwy go nie utrzymali (15:16). W rozstrzygającej o secie rozgrywce bydgoszczanie mieli pecha. Ambitnie grający Andrew Nally, próbował odbić piłkę, staranował krzesełka na stanowisku dla rezerwowych i niestety nieszczęśliwie upadł. Kontuzja okazała się poważna, bo do końca meczu nie zobaczyliśmy już Amerykanina na parkiecie. Seta bydgoszczanie wyraźnie przegrali.

Trzeci set to walka o każdy punkt. Do pierwszej przerwy technicznej prowadzenie zmieniało się trzykrotnie (8:7). I tak do stanu 20:20 żadnej drużynie nie udało się zdominować gry. Jednak w samej końcówce Jakub Jarosz i Konstantin Cupković zdobyli cenne punkty, które przesądziły o zdobyciu drugiego setowego punktu.

W czwartej odsłonie goście walczyli nie mniej ambitnie. Bydgoszczanie dopiero w końcówce wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (20:16) i przewagi nie dali sobie odebrać. Ostatnie uderzenie piłki należało do Konstantina Cupkovicia, który został ogłoszony najlepszym zawodnikiem meczu.

Transfer dzięki zwycięstwu obronił czwartą lokatę w tabeli PlusLigi.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Transfer Bydgoszcz – AZS Częstochowa 3:1 (25:15, 22:25, 25:22, 25:22)

Transfer: Jurkiewicz, Duff, Jarosz, Cupković, Woicki, Nally, Murek (libero) oraz Bonisławski (libero), Wolański, Gunia

AZS: Udrys, De Amo, Szymura, Janeczek, Samica, Przybyła, Stańczak (libero) oraz Kaczyński, Buczek, Napiórkowski