Dzisiejszy mecz dla Transferu to był kolejny z cyklu w walce o grę w fazie play-off. Olsztynianie bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie aspirowali do czołowej “czwórki” PlusLigi. Mecz pokazał, że układ sił w polskiej ekstraklasie trochę się zmienia.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźnej przewagi. Godne odnotowania jest, że po akcji Carsona Clarka gospodarze osiągnęli 20. punkt jako pierwsi (20:18). I potem trener gości zarządzał przerwy w grze, ale bydgoszczanie pilnowali przewagi. Zadrżały serca kibiców, gdy po prowadzeniu 24:21 akademikom udało się doprowadzić do wyrównania. Po nerwowej końcówce na swoją korzyść set rozstrzygnął jednak Transfer.

W drugim secie bydgoszczanie się rozkręcili i szybko objęli prowadzenie (4:2). Carson Clark zbijał jak w transie i na przerwie było 8:3. Po wznowieniu nic się nie zmieniło i gospodarze szybko doprowadzili do końca seta, a kropkę nad “i” postawił Bartosz Janeczek (25:15).

W trzecim secie gra była wyrównana, w trudnych jego momentach można było jednak liczyć na Amerykanina. Ataki Carsona Clarka dwukrotnie wyprowadzały bydgoszczan na prowadzenie na techniczną przerwę (8:6, 16:14). Niestety, nie udało się tego powtórzyć na koniec seta. Po nerwowej grze na przewagi do olsztynian uśmiechnęło się szczęście, gdy akademikom udało się dwukrotnie zatrzymać Walińskiego (26:28).

W czwartej partii oglądaliśmy dobrą, emocjonująca siatkówkę, a drużyny rzuciły na szale wszystkie swoje siły. Na pierwszej przerwie Indykpol prowadził 8:6. Odpowiedź Transferu była natychmiastowa – cztery akcje i gospodarze wyszli na prowadzenie 10:8. Następnie zespoły walczyły punkt za punkt i gdy na tablicy było 18:18, wszystko jeszcze mogło się zdarzyć. Gdy goście wyszli na prowadzenie 22:20 wydawało się, że mecz rozstrzygnie się w tie-breaku. Wtedy jednak bezbłędna gra gospodarzy przyniosła efekty, a niezawodny Clark zakończył spotkanie (25:23).

Więcej zdjęć z meczu: TUTAJ

MVP: Carson Clark

Transfer Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (28:26, 25:15, 26:28, 25:23)

Transfer: Clark, Muagututia, Woicki, Waliński, Nowakowski, Jurkiewicz, Bonisławski (libero) oraz Janeczek, Salas, Wieczorek, Wika

Indykpol: Dobrowolski, Bengolea, Buszek, Oivanen, Hain, Krzysiek, Żurek (libero) oraz Pająk, Łukasik, Łuka, Sobala