Pojedynek 14. w tabeli PlusLigi Łuczniczki z walczącą o 7. lokatę drużyną Trefla Gdańsk był bardzo wyrównany. Tak jak w pierwszym secie bydgoszczanie prowadzili i utrzymali 2-punktową przewagę, tak w drugim secie o dwa, trzy punkty byli lepsi goście.

W trzeciej odsłonie gdańszczanie dotrzymywali kroku gospodarzom do remisu 9:9. Potem w ataku dobrze spisywali się Sacharewicz i Yudin, a w końcówce dwoma asami serwisowymi wyraźną przewagę potwierdził Filipiak. Jednak czwarty set przyniósł zmianę ról. Tym razem to bydgoszczanie byli w stanie dotrzymać kroku gdańszczanom tylko na początku (8:9). Potem Trefl uciekł na kilka punktów i uzyskaną przewagę obronił do zdobycia 25. punktu.

Tie-break był odbiciem zaciętości i równych szans na wygraną obu zespołów. Do 9:9 trwała zacięta walka, w której po punkcie zdobytym przez gości, siatkarze Łuczniczki doprowadzali do wyrównania. Na 11:9 goście odskoczyli po bloku Paszyckiego, a bydgoszczanie potem nie potrafili już zdobyć punktu z własnego serwisu i mecz przegrali.

Łuczniczka Bydgoszcz – Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (25:23, 22:25, 25:19, 18:25, 13:15)

Łuczniczka: Nowakowski, Katić, Yudin, Filipiak, Szczurek, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Bobrowski, Jurkiewicz.

Lotos Trefl: Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Mika, Hebda, Masny , Gacek (libero) oraz Majcherski (libero), Niemiec, Stępień, Pietruczuk.