Szymon Nehring, student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wygrał prestiżowy 15. Międzynarodowy Mistrzowski Konkurs Pianistyczny Artura Rubinsteina w Tel-Awiwie.
Szymon Nehring z klasy fortepianu dr. Stefana Wojtasa z bydgoskiej Akademii Muzycznej wygrał Międzynarodowy Mistrzowski Konkurs Pianistyczny im. Arthura Rubinsteina w Tel Awiwie ? jeden z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie. To również kolejny wielki sukces Katedry Fortepianu bydgoskiej akademii.
Do finału 15. Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina jury pod przewodnictwem profesora Arie Vardiego spośród 30 pianistów z całego świata zakwalifikowało szóstkę finalistów - w tym Szymona Nehringa reprezentującego Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena w Krakowie. W finale Szymon Nehring wykonał dwa koncerty fortepianowe: I C-dur Beethovena (klasyczny) i III d-moll Rachmaninowa (grand concerto) oraz Kwartet fortepianowy c-moll Gabriela Fauré.
Student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zdobył pierwszą nagrodę w wysokości 40 tys.dolarów. Zwycięstwo w konkursie otwiera drogę do ?wielkiej międzynarodowej kariery? i do najsłynniejszych sal koncertowych na świecie.
Szymon Nehring urodził się 29 września 1995 r. w Krakowie. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej w Krakowie. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Nehring jest laureatem i zdobywcą nagród wielu międzynarodowych konkursów. W 2015 r. jako jedyny pianista z Polski dotarł do finału XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a rok wcześniej zdobył I nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in memoriam w Bydgoszczy.
Międzynarodowy Mistrzowski Konkurs Pianistyczny im. Artura Rubinsteina organizowany jest od 1974 r. przez The Arthur Rubinstein International Music Society. Konkurs składa się z trzech etapów, w czasie których uczestnicy grają recitale i koncerty. W programie przewidziano zarówno utwory okresu klasycyzmu, jak też i romantyczne. Jednym z celów konkursu jest promowanie kultury Izraela, dlatego też pianiści są zobowiązani do wykonania wybranego utworu muzyków izraelskich. Biorą w nim udział najbardziej utalentowani młodzi pianiści z całego świata.