Ponad 4000 zawodników startuje w dwudniowych zawodach Triathlon Bydgoszcz 2017.

Triathlonowe zawody to trzy konkurencje: pływanie, kolarstwie i bieg na różnych dystansach. W sobotę i niedzielę w samym centrum miasta rywalizuje ponad 4 tys.  zawodników. W sobotę został rozegrany  triathlon 1/4. Konkurencję, w której było do przepłynięcia 0,95 km, przejechania na rowerze 44 km i przebiegnięcia 10,8 km ukończyło 1092 zawodniczek i zawodników. Wygrał Kasper Tochowicz w czasie 2 godzin i 2 minut. Wśród kobiet najlepsza była Urszula Kafarska, która na pokonanie dystansu potrzebowała 2 godzin, 21 minut i 42 sekund.  Zajęła 68. miejsce w kategorii open.

Konkurencja pływacka rozegrana została w Brdzie, kolarska ulicami Toruńską i Nowotoruńską, a biegowa bulwarami Brdy od mostu Pomorskiego do mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego (start i meta przy hali Łuczniczka). Na wszystkich, którzy ukończyli triathlonowe zmagania czekały na mecie medale z królem Kazimierzem Wielkim.

W niedzielę zawodnicy rywalizują  na dystansie 1/2 (1,9 km pływania, 90 km roweru i 21.1 km biegu), a także startujący na 1/8 (475 m pływania, 22,5 km roweru, 5,2 km biegu).