Z potentatami ORLEN Ligi Pałac walczył dzielnie, ale na zdobycie punktów było to za mało. I w Dąbrowie Górniczej bydgoszczanki nie sprawiły sensacji. We wszystkich setach gospodynie kontrolowały mecz, chociaż w drugim secie Pałac zaskoczył Dąbrowę Górniczą szczelnym blokiem, z którym atakujące Tauronu nie potrafiły sobie poradzić i popełniały błędy. Pałac prowadził, ale kiedy dąbrowianki doprowadziły do remisu (10:10) odzyskały dominację na parkiecie. Chwalona za postawę była Zuzanna Czyżnielewska, która nie ustępowała skutecznymi atakami przeciwniczkom.

Pałac przegrał trzecie spotkanie, ale dotychczasowi rywale to była krajowa czołówka – zespoły, które po trzech kolejkach zajmują 1, 2 i 4 miejsce. Pałac plasuje się na ostatniej, 12 pozycji. Za tydzień w Łuczniczce podejmą znów drużynę ze szczytu ORLEN Ligi – BKS Aluprof Bielsko-Biała.

MVP: Katarzyna Konieczna (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:14, 25:17)

Tauron MKS: Konieczna, Mancuso, Cemberci, Zakrewskaja, Dziękiewicz, Sobolska, Strasz (libero) oraz Urban

Pałac: Misiuna, Twardowska, Dybek, Czyżnielewska, Śmieszek, Bałdyga, Korabiec (libero) oraz Polak, Biedziak, Fojucik, Nowakowska