Pałac przegrał w Łuczniczce z Budowlanymi Łódź 0:3. Szanse na utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet są już teoretyczne.

Pałacanki mają jeszcze przed sobą trzy mecze do zakończenia rundy zasadniczej i trzy szanse na uratowanie się przed degradacją z Ligi Siatkówki Kobiet. Dzisiejszy mecz z Grotem Budowlanymi Łódź rozpoczęły fatalnie. Pierwszy punkt zdobyły, przegrywając 0:6. Szybko się "pozbierały", ale strat nie odrobiły, choć pokazały, że z wyżej uplasowaną w tabeli drużyną (4. miejsce) są w stanie walczyć jak równy z równym. W połowie seta niemal wyrównały liczbę punktów z rywalkami. Walka o zwycięstwo toczyła się od 12:13 do 19:20, ale od tego wyniku gospodynie nie dały już rady dotrzymać rywalkom kroku.

W drugim secie bydgoszczanki dały pokaz nieporadności. Potrafiły momentami zdominować wydarzenia na parkiecie i objąć prowadzenie 13:11, by chwilę później, już do końca seta asystować rywalkom, które zdobyły 14 punktów z rzędu (13:25)!!!

W trzeciej partii gra znowu falowała. Bydgoszczanki zaczęły dobrze (2:0), by za chwilę oddać pięć piłek z rzędu (2:5). Przegrywając 10:15, potrafiły objąć prowadzenie (18:17), by zaraz potem spasować i z kretesem mecz przegrać (19:25).

Pałac zajmuje w tabeli 13. miejsce, które oznacza degradację. Na 12. miejscu są Budowlane Toruń, które przewagę - dzięki zdobyciu jednego punktu w meczu z Developres SkyRes Rzeszów - powiększyły do 3 punktów! Do końca rundy zasadniczej trzy kolejki. Wydaje się, że toruniankom można dopisać trzy punkty, bo zagrają u siebie z outsiderem ligi, MKS-em Dąbrowa Górnicza. Pytanie: Bydgoszczanki stać na co najmniej 6 punktów w trzech meczach, z Legionovią na wyjeździe, BKS-em Bielsko-Biała u siebie i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na wyjeździe w ostatnim meczu?

Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 13:25, 19:25)

Pałac: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Maternia, Świder, Jagła (libero) oraz Fojucik, Wenerska, Fedusio, Nickowska (libero)

Budowlani: Cutura, Polańska, Kąkolewska, Grobelna, Vincourowa, Grajber, Witkowska (libero) oraz Muszyńska, Twardowska