W meczu 22. kolejki TAURON 1. Ligi BKS Visła Bydgoszcz pokonała Olimpię Sulęcin 3:0 (26:24, 26:24, 25:19). MVP został wybrany Tomasz Bonisławski.

Do walki o 3 punkty w meczu z 12. w tabeli Olimpią Sulęcin trener Marcin Ogonowski desygnował również zmienników żelaznego składu. Przez to mecz był wyrównany, choć jego wynik był pod kontrolą gospodarzy. Goście rozpoczęli spotkanie z impetem (1:4), a kontuzja Strzeżka (zmienił go Karpiński), chwilowo zdezorganizowała grę gospodarzy. Bydgoszczanie jednak uspokoili grę i szybko doprowadzili do remisu 10:10. Szalę zwycięstwa  w pierwszej partii Visła przechyliła na swoją stronę w samej jej końcówce. Po skutecznym ataku Kowalskiego, drugi punkt przewagi asem serwisowym zdobył Gałabow.

Przebieg drugiego seta był co do jego wyniku podobny. Po początkowym prowadzeniu Visły (9:5) w drugiej części seta goście doprowadzili do wyrównania (18:18) i końcówka partii dostarczyła dużo emocji. Tę gospodarze wygrali wskutek błędów sulęcinian. Najpierw Maluchnik popełnił błąd przy serwisie, a później Kordysz nadział się na blok bydgoszczan.

W trzeciej odsłonie meczu goście już nie zagrozili gospodarzom.

Po zwycięstwie Visła wawnsowała na drugie miejsce w tabeli i do lidera BBTS Bielsko-Biała traci już tylko jeden punkt. Za tydzień, 13 lutego, Visła zmierzy się w Łuczniczce z akademikami z Krakowa.

BKS Visła Bydgoszcz - Olimpia Sulęcin 3:0 (26:24, 26:24, 25:19)

BKS Visła: Gałabow, Lipiński, Kowalski, Gutkowski, Kaźmierczak, Karpiński, Bonisławski (libero), Kosiba, Strzeżek

Olimpia: Kordysz, Tomczak, Turek, Siwczyk, Trojański, Zimoń, Wójcik, Paszkowski, Sas (libero), Maluchnik, Cichosz-Dzyga