BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała Legię Warszawa 3:0 (25:18, 25:14, 25:14) w zaległym meczu 1. kolejki TAURON 1. Ligi. MVP został wybrany Damian Radziwon.

Legia Warszawa nie sprawiła Viśle dużych problemów w rozegranym dzisiaj w Łuczniczce zaległym meczu z 1. kolejki TAURON 1. Ligi. Beniaminek dobrze spisywał się w początkowej fazie każdego seta, z tym że w każdym kolejnym opór warszawian trwał krócej.

W pierwszej odsłonie przy serwisie Akali Legia odskoczyła na 6:3, ale gospodarze dość szybko odrobili stratę (10:10), a druga część seta należała już do Visły. W drugiej partii warszawianie dotrzymali kroku gospodarzom do 6:6. Gdy w polu serwisowym stanął Gutkowski, skończyła się gra "punkt za punkt" i gospodarze odjechali.

W trzecim, ostatnim secie spotkania, bydgoszczanie potwierdzili dominację i po remisie 3:3, przy zagrywce Gałabowa zdobyli 4 punkty z rzędu (7:3). Legioniści największe problemy mieli z przyjęciem, a Visła nie straciła koncentracji aż do zdobycia 25. punktu.

Po zwycięstwie bydgoszczanie awansowali na 3. miejsce w tabeli. Do lidera BBTS Bielsko-Biała tracą dwa punkty. Kolejny ligowy mecz Visła rozegra 28 listopada w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - Legia Warszawa 3:0 (25:18, 25:14, 25:14)

Visła: Gałabow, Kaźmierczak, Wierzbicki, Gutkowski, Radziwon, Masny oraz Bonisławski (libero)

Legia: Akala, Rawiak, Stępień, Żakieta, Bobrowski, Abramowicz oraz Leliwa, Obuchowicz, Szlęzak, Szewczyk, Gomułka, Stępień, Tomczak (libero)