Biuro Funduszy Europejskich UKW przygotowało projekt, który znalazł się w grupie beneficjentów konkursu skierowanego do mniejszych uczelni publicznych i niepublicznych (nie więcej niż 20 tys. studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych) przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Celem projektu „Nowoczesny Uniwersytet” jest umożliwienie podnoszenia kwalifikacji i kompetencji studentom, nauczycielom akademickim, a także pracownikom administracyjnym uczelni.

Usatysfakcjonowani czują się nie tylko autorzy projektu, ale także ich szef, rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. - Cieszy mnie przede wszystkim skuteczność UKW w staraniach o dodatkowe środki, bo nie wszystkim uczelniom wbrew oczekiwaniom to się udało. Oczywiście bardzo ważne jest, że nie musimy sięgać do podstawowego budżetu, aby zapewnić studentom dodatkowe kwalifikacje – powiedział nam prof. dr hab. Jacek Woźny. - Mam nadzieję, że unowocześnienie strony internetowej i innych rozwiązań informatycznych usprawni działalność uczelni oraz poprawi nasz wizerunek i kontakt z szeroko rozumianym otoczeniem. Ważne jest też zapewnienie kadrze możliwości rozwoju, bo stajemy się dzięki temu bardziej atrakcyjnym miejscem pracy. Wzmacnianie potencjału UKW zawsze było istotne, ale teraz w świetle nowej ustawy jest priorytetowe.

Wśród ośrodków, które otrzymają wsparcie, znalazły się: Kraków (6 nagrodzonych uczelni), Warszawa (4 uczelnie), Katowice, Lublin, Rzeszów, Szczecin (po dwie uczelnie) oraz Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Koszalin, Łódź, Poznań i Wrocław (po jednej  uczelni).