Koszykarki Artego Bydgoszcz przegrały we własnej hali ze szwedzkim zespołem Umea Udominate 70:74 w drugiej kolejce gr. C Euro Cup.

W pierwszej połowie Artego dzielnie spisywało się w drugim meczu Europucharu. Remis do przerwy zwiastował nie lada emocje. W trzeciej kwarcie bydgoszczanki zanim uporządkowały grę i zaczęły nadążać za poczynaniami rywalek straciły w ciągu 10 minut 29 punktów, zyskując zaledwie 12! W czwartej kwarcie trener Tomasz Herkt postawił wszystko na jedną kartę. Szturm bydgoszczanek tym razem zaskoczył rywalki. Bydgoszczanki niemal odrobiły stratę, ale do remisu zabrakło 4 punktów.

W trzecim meczu Euro Cup bydgoszczanki zagrają na wyjeździe z rosyjskim zespołem Sparta&k M.R. Vidnoje.

Artego Bydgoszcz - Umea Udominate 70:74 (17:15, 18:20, 12:29, 23:10)

Artego: Julie McBride 16, Jennifer O`Neill 11, Dragana Stankovic 11, Justyna Żurowska-Cegielska 11, Julia Adamowicz 7, Denesha Stallworth 5, Elżbieta Międzik 4, Agnieszka Szott-Hejmej 3, Karolina Poboży 2.

Najwięcej dla Umea: Gintare Mazionyte 19, Mante Kvederaviciute 15, Kiesel 12, Koop 12.