Dzisiaj w siedzibie Akademii Muzycznej przy ul. Słowackiego 7 rektor uczelni prof. Jerzy Kaszuba podpisał z firmą Plus 3 Architekci umowę pod nazwą... „Budowę siedziby Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy”.
Wiosną 2012 w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy powstała koncepcja zbudowania jednolitego kampusu. Obecnie działalność dydaktyczna uczelni odbywa się w budynkach rozproszonych w centrum miasta. Kilka lat temu zapadła decyzja, by siedziba uczelni na miarę XXI wieku powstała na opuszczonych terenach zielonych między ulicami Kamienną, Chodkiewicza, Sułkowskiego i Gdańską.
Dzisiaj doszło do podpisania umowy władz uczelni z firmą Plus 3 Architekci, która po niezwykle burzliwym postępowaniu wygrała konkurs na projekt przyszłej siedziby Akademii Muzycznej. Biuro Plus 3 Architekci nie tylko zaprojektuje, ale i wybuduje nowoczesny kampus uczelni.
Katarzyna Głażewska, przedstawicielka pracowni architektonicznej podkreśliła, że firma jej miała bardzo emocjonalne podejście do projektu, do skali przedsięwzięcia i do miejsca, gdzie ono ma powstać. - To jest teren z wielkim potencjałem. Glinianka będzie wielkim atutem parku, który powstanie. To będzie bardzo przyjemne miejsce, wokół którego toczyć się będzie życie od wczesnej wiosny do później jesieni. A zimą też będzie pięknie. Może nawet lodowisko będzie - mówiła. - Ten projekt jest naszym marzeniem, najważniejszym, który robimy - dodała.
Rektor uczelni, prof. Jerzy Kaszuba, cieszy się, że pod jednym foyer będą sale koncertowa, prób, kameralna, organowa i teatralna. - Wszystko podporządkowane będzie sztuce muzycznej. Nawet kształt sal będzie odpowiedni, by nie powstawały fałszywe odbicia - zaznaczył.
Jesienią 2018 roku mają rozpocząć się prace budowlane. Planowany budżet inwestycji to ponad 100 mln zł. Środki finansowe pochodzić będą przede wszystkim z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.