Prestiż każdej uczelni budują osiągnięcia studentów i absolwentów w ogólnopolskich konkursach. Niedawno cieszyliśmy się sukcesem dwóch studiujących na UTP bydgoszczanek – Anny Świtały i Katarzyny Frąckowiak – które wygrały rywalizację w grupie sześciuset młodych informatyczek z całej Polski starających się o stypendium ufundowane przez firmę Intel Technology Poland. Teraz z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie bydgoskiej uczelni.

W konkursie na najlepsze prace, zorganizowanym po raz pierwszy przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, w kategorii prac inżynierskich i magisterskich wygrał inż. Filip Sieracki z Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP.

Laikom tytuł jego pracy (?Algorytm do określania wymaganego ciśnienia wtrysku w gnieździe formy wtryskowej?), której promotorem był dr hab. inż. Dariusz Sykutera, raczej niewiele mówi. Musi im zatem wystarczyć opinia fachowca. – Jesteśmy pod wrażeniem poziomu prac, jakie zostały zgłoszone do pierwszej edycji konkursu PZPTS. Naszą uwagę zwróciły walory praktyczne wielu z nich, stwarzające możliwość wykorzystania wyników prac w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych – powiedział wortalowi Plastech Tadeusz Nowicki, prezes zarządu PZPTS.

- Kolejnym powodem do dumy dla naszej uczelni jest sukces innego absolwenta, Michała Murawskiego – powiadomiła nas Agnieszka Kreńska z Działu Informacji i Promocji UTP. Został on zdobywcą I nagrody w konkursie zorganizowanym przez portal ?Top agrar Polska? na najciekawszą pracę dyplomową lub magisterską, której wyniki i wnioski mogą być cenne dla praktyki rolniczej. Michał Murawski napisał pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Romana Łyszczarza w Pracowni Łąkarstwa UTP pracę magisterską na temat wartości użytkowej wybranych odmian lucerny siewnej.

Obydwaj laureaci otrzymali za pierwsze miejsce nagrodę w wysokości 5 tys. zł.