W zaległym meczu 6. kolejki TAURON 1. Ligi BKS Visła Bydgoszcz pokonała eWinner Gwardia Wrocław 3:2 (26:28, 25:23, 23:25, 25:19, 15:6). MVP został wybrany Janusz Gałązka.

Siatkarze Visły odnieśli siódme zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Mecz rozstrzygnął się w tie-breku. Trzy pierwsze sety do wyrównana i zacięta walka o każdy punkt, ale w końcówkach to goście wykazali więcej zimnej krwi i prowadzili w Łuczniczce 2:1.

Zawodnicy BKS Visła od początku wykazywali się dobrą skutecznością, choć goście do remisu 6:6 dotrzymywali im kroku. W dalszej części seta bydgoszczanie przełamali obronę gości (13:9) i  systematycznie powiększali przewagę. Na niewiele zdały się zmiany w szeregach Gwardii. Gospodarze wygrali tę partię 25:19.

Tie-break to już była pełna dominacja Visły. Serią świetnych zagrywek popisał się Gałązka (10:4). Tak dużej straty goście już nie odrobili.

Dzięki zwycięstwu Visła awansowała na trzecie miejsce w tabeli I ligi. Prowadzi BBTS Bielsko-Biała, a druga w tabeli jest Gwardia Wrocław.

BKS Visła Bydgoszcz -  eWinner Gwardia Wrocław 3:2 (26:28, 25:23, 23:25, 25:19, 15:6)

BKS Visła: Gałązka, Marcyniak, Gutkowski, Strzeżek, Karpiński, Masny, Gałabow, Kosiba, Bonisławski (libero), Kaźmierczak, Łaba

eWinner Gwardia: Szymeczko, Lubaczewski, Pietruczuk, Siwicki, Biernat, Frąc, Mihułka (libero), Gibek, Wierzbicki, Olczyk, Nowik