W meczu 21. kolejki TAURON 1. Ligi BKS Visła Bydgoszcz pokonała we Wrocławiu eWinner Gwardię 3:0. MVP został wybrany Michał Masny.

Pierwsze spotkanie Visły z Gwardią rozegrane pod koniec listopada w Bydgoszczy również zakończyło się wygraną bydgoszczan, ale wtedy zwyciężyli 3:2.

W pierwszym secie do stanu 10:10 drużyny toczyły równą grę punkt za punkt. Potem na polu zagrywki stanął Kosiba i bydgoszczanie odskoczyli na kilka punktów (16:11). W ataku nie zawodzili Łaba i Karpiński i pierwszy set był zdobyty.

Drugą partię bydgoszczanie zaczęli znakomicie. Przy zagrywce Marcyniaka objęli prowadzenie (3:0), którego nie oddali do zdobycia 25. punktu. Ostatni punkt w tej części meczu zdobył Kosiba (25:18).

W trzeciej odsłonie meczu gospodarze postawili gościom większy opór (5:5, 11:11, 14:14, 17:17). Dopiero w końcówce podopieczni Marcina Ogonowskiego przełamali wymianę punkt za punkt. Ponownie przy zagrywce Marcyniaka najpierw w ataku, a potem skutecznym blokiem błysnął Karpiński i Visła odskoczyła na trzy punkty (17:20). Gospodarze nie dali już rady tej straty odrobić, a  mecz atakiem zakończył Marcyniak.

Visła dalej zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale do BBTS Bielsko-Biała traci już tylko jeden punkt, a do prowadzącej Politechniki Lublin - trzy.

W sobotę, 6 lutego, Visła zmierzy się w Łuczniczce z 12. w tabeli Olimpią Sulęcin.

eWinner Gwardia Wrocław - BKS Visła Bydgoszcz 0:3 (16:25, 18:25, 21:25)

eWinner Gwardia: Lubaczewski, Siwicki, Gibek, Wierzbicki, Biernat, Olczyk, Nowik  Mihułka (libero), Frąc, Matula

BKS Visła: Gałązka, Marcyniak, Kosiba, Karpiński, Masny, Łaba, Bronisławski (libero)