W meczu 11. kolejki TAURON 1. Ligi Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (25:19, 25:21, 13:25, 22:25, 18:16).

Visła przegrała po raz trzeci. 28 listopada w Tomaszowie Mazowieckim bydgoszczanie po tie-breaku ulegli Lechii.

W dwóch pierwszych partiach gospodarze dość łatwo uporali się z faworytem spotkania. W pierwszym secie bydgoszczanie dotrzymali kroku tomaszowianom do remisu 5:5, a w drugim - do remisu 13:13.

Trzeci set przyniósł zmianę. Visła rozpoczęła seta z dużym impetem (6:1), a skuteczną grę kontynuowała do wyniku 14:3. Potem gospodarze częściej celnie atakowali, ale partię przegrali wysoko - do 13.  Kolejny set był bardziej wyrównany (10:10, 20:20). W końcówce Visła dość pewnie wygrała kluczowe piłki i doprowadziła do tie-breaka.

Dogrywkę lepiej zaczęli bydgoszczanie (5:2), ale Lechia szybko odrobiła stratę (6:6). Do 12:12 następowała wymiana punkt za punkt. Gospodarze odskoczyli na 14:12, ale Visła doprowadziła do gry na przewagi. Lechia mecz wygrała, kiedy wykorzystała 5. meczbola.

Po zdobyciu jednego punktu bydgoszczanie awansowali na 2. miejsce w tabeli. Tracą do BBTS-u Bielsko-Biała 2 punkty.

Już w czwartek, 2 grudnia, Visła zagra w kolejnym ligowym meczu. Zmierzy się w Łuczniczce z AZS-em AGH Kraków (11. miejsce w tabeli). Początek spotkania o godz. 18:00.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (25:19, 25:21, 13:25, 22:25, 18:16)

Lechia: Neroj, Stolc, Baran, Janus, Sokołowski, Piotrowski oraz Szaniawski, Hendzelewski, Tomczak, Dzierżyński (libero), Kulik

Visła: Gałabow, Kaźmierczak, Wierzbicki, Gutkowski, Radziwon, Masny oraz Kwasigroch, Sternik, Owczarz, Bonisławski (libero)