W meczu 12. kolejki TAURON 1. Ligi BKS Visła Bydgoszcz pokonała BAS Białystok 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:19). MVP został wybrany Kamil Kosiba.

Mecz wicelidera tabeli Visły z przedostatnią drużyną - BAS Białystok, nie był jednostronnym widowiskiem. Tylko w pierwszej odsłonie meczu przewaga bydgoszczan nie podlegała dyskusji. Visła dynamicznymi atakami weszła w mecz i bombardowała rywala mocnymi serwisami i atakami (8:2). Po świetnym początku gospodarze kontrolowali przebieg seta do jego końca.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Goście zaskoczyli skutecznymi atakami i wyszli na prowadzenie (6:4). Bydgoszczanie wyrównali (6:6), a potem wywalczyli 3-4-punktowe prowadzenie. Taką przewagę utrzymali do zdobycia 25. punktu. Trzecia partia to już była walka punkt za punkt (3:3, 7:7), z tym że po okresie wyrównanej gry, to goście odskoczyli na 2-3 punkty, a  próby jej zniwelowania przez Visłę skończyły się niepowodzeniem.

Przegrany set zdopingował podrażnionych bydgoszczan. W kolejnej partii przystąpili do gry maksymalnie skoncentrowani. Dało to efekt (5:1). Goście nie mieli atutów, by zagrozić Viśle. Bydgoszczanie dograli seta, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie.

BKS Visła Bydgoszcz - BAS Białystok 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:19)

BKS Visła: Lipiński, Kosiba, Kowalski, Kaźmierczak, Karpiński, Łaba, Strzeżek, Bronisławski (libero), Masny

BAS: Stanisławajtys, Bączek, Lesiuk, Wnuk, Witkoś, Laskowski, Kudrashou, Ostaszewski (libero), Jankiewicz, Tokajuk, Abramowicz, Kacperkiewicz, Podborączyński (libero)