W meczu 17. kolejki TAURON 1. Ligi BKS Visła Bydgoszcz pokonała MCKiS Jaworzno 3:1. MVP został wybrany Jan Gałabow.

Z ostatnią drużyną w tabeli TAURON 1. Ligi Visła przegrała jednego seta.

W pierwszym secie bydgoszczanie szybko zdominowali wydarzenia na parkiecie (9:3) i wygrali partię do 16. W drugiej odsłonie gra się wyrównała (10:10, 20;20) i dopiero w końcówce goście złamali opór gospodarzy. W trzecim secie bydgoszczanie popełnili więcej prostych błędów, co wykorzystali jaworznianie. Czwarty set był ostatnim, ale zwycięstwo Viśle nie przyszło łatwo. Niemal do końca toczyła się wyrównana walka (18:18) o każdy punkt. Ostatnie słowo należało jednak do siatkarzy BKS Visły.

Visła zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Już w środę, 13 stycznia, bydgoszczanie zmierzą się w Łuczniczce z drugą w tabeli Politechniką Lublin.

MCKiS Jaworzno - BKS Visła Bydgoszcz 1:3 (16:25, 23:25, 25:21, 22:25)

MCKiS: Żeliński, Bieńkowski, Siemiątkowski, Szwed, Polański, Gulag, Wojtaszkiewicz, Grzegolec, Polczyk, Ledwoń (libero), Pietras

BKS Visła: Gałązka, Gałabow, Kowalski, Karpiński, Masny, Łaba, Marcyniak, Kosiba, Strzeżek, Bronisławski (libero)