W meczu 12. kolejki TAURON 1. Ligi BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała AZS AGH Kraków 3:2.

Zaskakujący przebieg miał mecz Visły z krakowskimi akademikami. Faworyzowana Visła pewnie wygrała dwa pierwsze sety, ale w kolejnych dwóch bydgoszczanie popełniali błąd za błędem. W czwartym secie krakowianie doprowadzili do tie-breaka. Przyszło im to zaskakująco łatwo. Najpierw objęli prowadzenie 7:1, a potem przewagę powiększyli do 11 punktów!

W dogrywce Visła się przebudziła. Po siedmiu zagrywkach prowadziła 6:1, ale wtedy ponownie bydgoszczanie zaczęli psuć zagrania. Akademicy doprowadzili do remisu 12:12 i zwycięstwo w meczu rozstrzygnęło się w grze na przewagi. W tym przypadku więcej zimnej krwi zachowali gospodarze.

W kolejnym ligowym meczu Visła zagra 11 grudnia w Strzelach Opolskich z ZAKSĄ, ostatnią drużyną w tabeli.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - AZS AGH Kraków 3:2 (25:17, 25:22, 14:25, 20:25, 16:14)

Visła: Gałabow, Kaźmierczak, Gutkowski, Owczarz, Radziwon, Masny oraz Kwasigroch, Judin, Sternik, Wierzbicki, Narkowicz, Bonisławski (libero)

AZS AGH: Borkowski, Krawiecki, Miniak, Dulski, Kozłowski, Tokajuk oraz Fenoszyn, Grzymała, Dereń (libero), Czyrek (libero)