Koszykarze Enei Astorii przegrali drugi półfinałowy mecz I ligi z  Rawlplug Sokołem  83:87. Kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w Łańcucie.

Przebieg drugiego półfinałowego meczu zdecydowanie różnił się od sobotniego, w którym zdecydowane zwycięstwo odnieśli bydgoszczanie. Dużo lepiej i skuteczniej zagrali goście. Pod koniec trzeciej kwarty po trafieniach Kukiełki i Groda gospodarze wyszli na prowadzenie (63:58), ale reakcja Sokoła była natychmiastowa. Przed ostatnią 10-minutową rozgrywką prowadzili 2 punktami.

Ostatnia kwarta nie przyniosła przełomu, bydgoszczanie starali się przełamać przewagę Sokoła, ale goście prowadzenia nie dali sobie odebrać.

Kolejne dwa spotkania rozegrane zostaną, 4 i 5 maja, w Łańcucie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Stan rywalizacji: 1:1.

W drugim półfinale też niespodzianka. Czarni Słupsk pokonali dzisiaj we Wrocławiu Śląsk 86:72 i doprowadzili w rywalizacji też do remisu 1:1.

Enea Astoria Bydgoszcz - Rawlplug Sokół Łańcut 83:87 (20:28, 23:24, 20:13, 20:22)

Enea Astoria: Grzegorz Kukiełka 22, Marcin Nowakowski 19, Jakub Dłuski 12, Michał Aleksandrowicz 6, Łukasz Frąckiewicz 5 oraz Mikołaj Grod 13, Bartosz Pochocki 4, Dorian Szyttenholm 2, Jakub Kondraciuk 0, Paweł Śpica 0 i Mateusz Fatz 0

Rawlplug Sokół: Filip Małgorzaciak 24, Wiktor Sewioł 12, Maciej Klima 10, Kamil Zywert 5, Rafał Kulikowski 4 oraz Bartłomiej Karolak 17, Szymon Szymański 15 i Adrian Inglot 0