Enea Astoria przegrała w Kołobrzegu w meczu 9. kolejki I ligi z Energą Kotwicą 80:83.

Koszykarze Astorii potwierdzili, że grają w "kratkę". Po świetnym meczu i rozgromieniu w sobotę w Bydgoszczy Pogoni Prudnik przyszła kolej na przegraną. W Kołobrzegu mecz był bardzo wyrównany i jego losy ważyły się do ostatniej sekundy. W pierwszej minucie ostatniej kwarty bydgoszczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie (55:54, 58:57), a na trzy minuty przed końcem spotkania doprowadzili do remisu (70:70), ale gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i w ostatnich sekundach wypunktowali rywala z Bydgoszczy. Astorię stać było na zniwelowanie przewagi  Kotwicy na 3 sekundy przed końcem meczu do jednego punktu. Jednak dwa celne rzuty wolne gospodarzy rozstrzygnęły losy meczu.

W rezultacie Kotwica awansowała na 9., a Astoria spadła na 10. miejsce w tabeli.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Enea Astoria Bydgoszcz 83:80 (11:12, 26:22, 17:16, 29:30)

Energa Kotwica: Neumann 14, Przyborowski 14, Grujić 13, Paweł Bodych 11, Pawłowski 10, Łukasz Bodych 8, Dzierżak 7, Ryżek 4, Dobriański 2.

Enea Astoria: Gospodarek 16, Pochocki 16, Grod 15, Korniiets 12, Fatz 7, Bierwagen 6, Frąckiewicz 6, Śpica 2, Barszczyk 0, Szyttenholm 0.