W piątek, 30 listopada, o godz. 18 w Światłowni przy ul. Św. Trójcy 15 odbędzie się koncert bluesowy w akustycznym wykonaniu Pawła Szymańskiego, a następnego dnia, w sobotę, 1 grudnia, o godz. 18 koncert piosenki autorskiej w wykonaniu Łukasza Majewskiego.
Paweł Szymański jest wszechstronnym muzykiem, gra na gitarze akustycznej, gitarze rezofonicznej, gitarze dwunastostrunowej, harmonijce ustnej.
Bywał bluesmanem („Dziecko Rawy Blues” – w latach 1993-2014 dziewięć razy na głównej scenie Spodka!), występował na OPPA (dwukrotnie w Złotej Piątce), grał przed Magdą Umer i TSA (!), nagrywał z muzykami spod znaku country, bluesa, bluegrassa, folku. W latach 2009-2017 ukazały się cztery płyty z autorskim materiałem Pawła Szymańskiego. Aktywny estradowo, występuje solo (jako tzw. człowiek – orkiestra) lub w małych akustycznych składach. Ostatnia płyta „Szpital Św. Jakuba” (2017 r.) jest powrotem do starego bluesa!
Łukasz Majewski jest wykonawcą z kręgu literackiej piosenki autorskiej. Członek Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. Laureat kilkudziesięciu festiwali piosenki. W roku 2013 ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej debiutancka książeczka z wierszykami dla dzieci „Wiersz Taki dla dzieci”. W tym samym roku premierę miała płyta „Mężczyzna z zakolami” z autorskim repertuarem, a w roku 2015 płyta „Ad acta”. W roku 2017, we wrześniu, miał premierę jego najnowszy album „Niebajka”.
Piosenki Majewskiego docenione były przez publiczność oraz jury wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej oraz autorskiej (min. Nagroda Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix OFPA w Rybniku, pierwsza nagroda i dyplom Ministra Kultury na Festiwalu imienia Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, pierwsza nagroda na festiwalu piosenki kabaretowej OSPA w Ostrołęce, czy trzykrotnie Złota Piątka laureatów na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie).
O sobie mawia: “Już nie młody, ale cały czas obiecujący!”.
Łukasz Majewski. Zdjęcie nadesłane przez organizatora koncertu.
Na koncerty wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł