Koszykarki Artego pokonały w piątym ćwierćfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet Basket 90 Gdynia 64:58. W półfinale rywalem bydgoszczanek będzie Ślęza Wrocław.

Kto zakładał, że po łatwym zwycięstwie w czwartym spotkaniu w Gdyni Artego pewnie pokona gdynianki w meczu piatym, mylił się. Mecz trzymał w napięciu do końcu. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi. W trzeciej kwarcie defensywa Artego zagrała niezwykle precyzyjnie, podstawowa snajperka Basketu, Copper, została niemal wyeliminowana  z gry. W ciągu 10 minut gry jedynie  dwa celne trafienia za dwa punkty zanotowała Aleksandravicius.

W drużynie Artego znakomity mecz zagrała Julia Adamowicz, zdobywczyni 18 punktów. Gdy na dwie minuty przed końcem Škerović zmniejszyła prowadzenie Artego do jednego punktu (58:57), Adamowicz odpowiedziała celnym rzutem zza linii i bydgoszczanki powiększyły przewagę do 4 punktów. Nerwowa końcówka obfitowała w faule, ale bydgoszczanki celniej egzekwowały rzuty wolne i powiększyły przewagę o kolejne dwa punkty.

Półfinałowym rywalem bydgoskiego Artego będzie Ślęza Wrocław, aktualny mistrz Polski. Wrocławianki wyeliminowały w ćwierćfinale Energę Toruń (3:1). Pierwszy mecz już za trzy dni, 14 kwietnia, o godz. 18:00 w Artego Arenie.

Artego Bydgoszcz - Basket 90 Gdynia 64:58 (15:14, 22:23, 15:4, 12:17)

Artego: Julia Adamowicz 18, Justyna Żurowska-Cegielska 12, Jennifer O'Neill 11, Dragana Stanković 8, DeNesha Stallworth 6, Agnieszka Szott-Hejmej 5, Karolina Poboży 2, Elżbieta Międzik 2, Sylwia Bujniak 0.

Basket 90: Sofija Aleksandravicius 18, Kristine Vitola 13, Anna Makurat 9, Chantelle Handy 6, Kahleah Copper 5, Kamila Podgórna 5, Jelena Skerović 2.