W związku z tradycyjnie zwiększonym ruchem pasażerskim w okresie przedświątecznym, bydgoski ZDMiKP wprowadza na okres najbliższego weekendu ułatwienia dla korzystających z komunikacji publicznej. Dotyczą one zarówno tramwajów jak i autobusów.
W ramach udogodnień do obsługi linii tramwajowej nr 1 kierowane będą wyłącznie pojazdy dwuwagonowe, natomiast na linie autobusowe nr 53, 62, 64, 65 i 93 tylko autobusy przegubowe. W godzinach od 9.00 do 18.00, z częstotliwością co 20 minut, uruchomiona zostanie również linia tramwajowa nr 7 relacji: Kapuściska – ulica Wyścigowa.
Kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zapowiadane są na okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Tym razem większość wieczornych kursów tramwajów i autobusów ulegnie zmniejszeniu. Wyjątkiem ma być jedynie noc sylwestrowa, w trakcie której drogowcy zamierzają zwiększyć częstotliwość linii nocnych nr 31N, 32N i 33N.