Barbara Kalinowska wyrosła na Kujawach w domu, gdzie często wspólnie muzykowano. – Mój pierwszy występ estradowy był, kiedy miałam pięć lat. Na imprezie w remizie strażackiej śpiewałam piosenkę o muchomorku. Gry na mandolinie uczył mnie miejscowy ksiądz, a na skrzypcach nauczycielka ze szkoły podstawowej ? wspominała artystka w audycji prowadzonej w Radio PiK przez Ryszarda Jasińskiego.

Liceum ogólnokształcące skończyła w Lubrańcu, równolegle ucząc się w ognisku muzycznym gry na skrzypcach i śpiewu. (Za wybitny wkład w rozsławianie piękna Ziemi Kujawskiej oraz osiągnięcia artystyczne Rada Miejska w Lubrańcu nadała jej w 2010 roku tytuł Honorowego Obywatela Miasta.) Studia na kierunku wychowanie muzyczne odbyła w WSP w Bydgoszczy. Wiele razy występowała w klubie uczelnianym ?Beanus?.

Zdobyła pierwsze miejsce na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Złotego Samowara na festiwalu w Zielonej Górze i Złoty Pierścień w Kołobrzegu. W 1984 r. uzyskała tytuł zawodowy piosenkarki, zdając celująco egzamin przed komisją, której przewodził Aleksander Bardini. Była solistką Zespołu Estradowego Pomorskiego Okręgu Wojskowego ?Czarne Berety?. Nagrała trzy płyty poetyckie z własnymi kompozycjami. Pierwsza do wierszy Małgorzaty Szułczyńskiej – ?Wpisana w Biel?, druga do wierszy kujawskiego poety Franciszka Becińskiego – ?To Kujawy? i trzecia do wierszy Karola Wojtyły – ?Wybrzeża ciszy?. Najnowsza płyta to zapis koncertu ?Wiara, Nadzieja, Miłość? – ballady Bułata Okudżawy.

W repertuarze Barbary Kalinowskiej znajdują się bardzo rozmaite utwory: piosenki poetyckie i turystyczne, kolędy, romanse rosyjskie, piosenki hiszpańskie i meksykańskie, polskie przeboje przedwojenne, światowe evergreeny, a także piosenki ludowe.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny