To był pierwszy amatorski bieg, w którym mogły wystartować jedynie panie. Główny sponsor biegu firma Budlex przez jego organizację zamierza nie tylko promować zdrowy styl życia, ale także ożywić tereny wokół Starego Kanału Bydgoskiego.

Na starcie u zbiegu ulic Nakielskiej i Wrocławskiej w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim stanęło ponad 300 zawodniczek. Wszystkie ubrane w różowe koszulki pobiegły alejką parku po południowej stronie Starego Kanału Bydgoskiego aż do ulicy Bronikowskiego, by ścieżkami parkowymi po północnej stronie Kanału m.in. bulwarem Stefana Malinowskiego dobiec do mety, która usytuowana była niedaleko miejsca startu.

Do biegu, którego organizatorem był Green House, zgłoszonych było 437 pań. Na starcie stanęło 301 zawodniczek i wszystkie pokonały dystans 5 kilometrów. Pierwsza na mecie była Jolanta Żal w czasie 20 min. 13 sek. Trzynaście sekund później przybiegła Magdalena Wujek, a trzecia na mecie Marcjanna Wiśniewska miała 38 sekund do zwyciężczyni.

Więcej zdjęć: TUTAJ