Siatkarki Pałacu przegrały pierwszy mecz w rywalizacji z łódzkim Grotem Budowlanymi o półfinał Ligi Siatkówki Kobiet.

Pierwszy ćwierćfinał  Pałacu z Budowlanymi Łódź był meczem walki. Chociaż mecz rozstrzygnął się w trzech setach, był niezwykle wyrównany. W pierwszej odsłonie najpierw dominowały gospodynie (10:6). Bydgoszczanki zanotowały jednak znakomitą serię. Po znakomitych zagraniach w ataku Krzywickiej i dwóch blokach pod rząd Misiuny wynik uległ radykalnej zmianie i to bydgoszczanki uzyskały 4-punktową przewagę (13:17). Gospodynie odrobiły stratę i od 18:18 do 24:24 gra toczyła się punkt za punkt. Niestety, dwie ostatnie w secie piłki wygrały Budowlane.

Drugi set był już pod kontrolą łodzianek. W samej końcówce ponownie po zagraniach Misiuny (atak i blok) bydgoszczanki zbliżyły się na odległość jednego punktu (23:22), ale ataki Brakocevic-Canzian i Pencovej pozostały bez odpowiedzi Pałacanek.

W trzeciej partii gra ponownie falowała. Lepiej zaczęły Budowlane (4:0), ale bydgoszczanki szybko doprowadziły do remisu (4:4 - dwa bloki Ziółkowskiej i dwa ataki punktowe Gałuchy). Potem prowadziły bydgoszczanki (6:9), ale wtedy w drużynie łódzkiej atakiem i blokiem popisała się Pencova. Pałacanki wyrównany bój toczyły do 23:22. Końcówka należała jednak ponownie do łodzianek, a mecz zakończyła Stysiak skutecznie blokując atak Gałuchy.

Grot Budowlane w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1-0. Spotkanie numer dwa odbędzie się w Bydgoszczy w czwartek,  28 marca.

Grot Budowlani Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:22, 25:22)

Grot Budowlani: Stoltenborg, Stysiak, Śmieszek, Brakocević-Canzian, Bączyńska, Pencova, Stenzel (libero) oraz Urban, Twardowska, Polańska.

Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Balmas, Ziółkowska, Gałucha, Krzywicka, Misiuna, Kuligowska (libero) oraz Fedusio.