Tydzień po polskiej premierze zaprezentowany zostanie “Poradnik pozytywnego myślenia”, który łamie stereotyp komedii romantycznej. Ponadto w repertuarze: bajkowi “Kochankowie z Księżyca”, ostry i kultowy już “Drive” oraz nastrojowe “Cafe de flore”. Pokaz rozpocznie się o godz. 22 w piątek (15 lutego) i potrwa do 6 rano dnia następnego.
Bilety w cenie od 20 do 29 zł są już do nabycia w kasach kina oraz na www.multikino.pl.
Natomiast nasza redakcja ma na ENEMEF podwójne zaproszenie. Aby wygrać dwa bilety wystarczy przesłać prawidłową odpowiedź na pytanie: Czyim patronem jest św. Walenty? ? na adres: redakcja@bydgoszcz24.pl w terminie do wtorku, 12 lutego do godz. 15. Spośród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy podwójne zaproszenie dla jednej osoby. Informacja o rozstrzygnięciu konkursu pojawi się w tym miejscu również we wtorek o godz. 15.30. Bilety będą do odebrania w redakcji następnego dnia w godz. 10 ? 16.
Rozstrzygniecie konkursu. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Św. Walenty jest patronem ludzi cierpiących na epilepsję i choroby nerwowe, a ostatnio także… zakochanych. Podwójny bilet na ENEMEF do Multikina wygrał: Jakub Siekierski. Nagroda jest do odebrania w redakcji w godzinach 10-16.
Wejście na ENEMEF jest ograniczone wiekowe: 15 lat, a od osób poniżej 18 lat dodatkowo wymagana jest zgoda rodziców.
Informacje o filmach:
Poradnik pozytywnego myślenia
Silver Linings Playbook, USA 2012, 122’
- reżyseria i scenariusz: David O. Rusell
- obsada: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Chris Tucker
- muzyka: Danny Elfman
“Poradnik pozytywnego myślenia” zdobył aż 8 nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film i reżyserię, został także oceniony na 8,1 punktów przez użytkowników serwisu IMDb.
Pat Solitano stracił pracę, dom oraz żonę co przypłacił kilkumiesięcznym pobytem w szpitalu psychiatrycznym. Po wyjściu postanawia odnaleźć utracony życiowy optymizm, co jest tym trudniejsze, że jego żona ponownie wyszła za mąż. Niezrażony tym Pat wprowadza się do swoich rodziców i zaprzyjaźnia z młodą sąsiadką ze skłonnością do depresji, która po śmierci męża prowadzi bujne życie seksualne.
W tym filmie zostały zgrabnie połączone momenty refleksyjne, zabawne i smutne. Reżyser, a także doskonali aktorzy uwodzą widza każdą minutą filmu, grzechem byłoby im się nie poddać.
Kochankowie z Księżyca
Moonrise Kingdom, USA 2012, 94’
- reżyseria: Wes Anderson
- scenariusz: Wes Anderson, Roman Coppola
- obsada: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Tilda Swinton
- muzyka: Alexandre Desplat
“Kochankowie z Księżyca” to błyskotliwy film, który przez wielu uważany jest za najlepszy w dorobku Andersona. To piękne, poetyckie kino, które działa na wszystkie zmysły.
Lato 1965 roku, dwoje nastolatków Suzy i Sam zakochują się w sobie bez pamięci. Zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia w lasach Nowej Anglii. Na ich poszukiwania wyrusza kapitan Sharp.
Edward Norton w roli uroczego skauta i Bruce Willis jako ciapowaty policjant gwarantują doskonałą rozrywkę.
Drive
USA 2011, 95’
- reżyseria: Nicolas Winding Refn
- scenariusz: Hossein Amini
- obsada: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Albert Brooks
- muzyka: Cliff Martinez
Najgłośniejszy film 2011 roku, zdobywca Złotej Palmy w Cannes za najlepszą reżyserię.
Bezimienny kierowca za dnia jest kaskaderem filmowym, a w nocy pomaga przestępcom uciekać z miejsc zbrodni. Mimo bezustannej jazdy na krawędzi wydaje się całkowicie niewzruszony. Milczący, spokojny i opanowany nie okazuje żadnych emocji. Pewnego dnia poznaje Irene i traci dla niej głowę…
Wiele osób uważało, że za swoją rolę Ryan Gosling powinien otrzymać Oscara, ogromnym zaskoczeniem było to, że nie dostał nawet nominacji.
Cafe de flore
Francja, Kanada 2011, 120’
- reżyseria i scenariusz: Jean Marc-Vallee
- obsada: Vanessa Paradis, Kevin Parent, Helene Florent
- muzyka: Pierre Cottereau
Klimatyczny film twórcy doskonałego C.R.A.Z.Y. to obraz, który uwodzi piękną muzyką i niezwykłymi zdjęciami.
Jacqueline to młoda matka wychowująca syna w latach 60. XX wieku w Paryżu. Antoine to niedawno rozwiedziony popularny DJ, mieszkający współcześnie w Montrealu. Tym, co połączy te dwie historie, jest miłość, pełna euforii, obsesyjna i ponadczasowa.
Na ścieżce dźwiękowej do filmu znalazły się m.in. utwory: The Cure, Pink Floyd oraz Sigur Ros.