Kamil Sakałus pracuje jako dziennikarz, jednak w każdej wolnej chwili poświęca się swojej prawdziwej pasji, jaką jest gotowanie. W trakcie akcji Gotowanie na żywo z Kamilem Sakałusem na oczach widzów przygotuje on potrawy z warzyw, które później oddane zostaną do degustacji. Spokojnie ? jak obiecują organizatorzy ? jedzenia starczy dla kilkuset osób!
W tym samym czasie w sali kinowo-widowiskowej MCK-u obędą się warsztaty, a o 16.00 występ nietypowego zespołu złożonego z poszukiwaczy dziwnych dźwięków. ETNOMAX-Blekot czerpiąc inspiracje z muzyki świata, znajdując brzmienia tam, gdzie nikt inny by nie szukał ? łamie konwencje i kanony, jednocześnie ukazując magię muzyki.
W skład zespołu wchodzą kontrabasista Piotr Chociej, perkusista Krzysztof Ostasz oraz Andrzej Kozłowski ? konstruktor instrumentów i poszukiwacz dźwięków. Piła muzyczna, fletnia tłokowa, quena, okaryna ręczna, instrumenty dęte z rur PCV, szałamaje kokosowo-bambusowe, muzyczne wiaderko – to tylko część instrumentów, które wykorzystuje on podczas występów.
?Przyjmujemy, że muzyka jest formą nieskrępowanej wypowiedzi, a instrumenty narzędziami, które mają wiele nieodkrytych możliwości brzmieniowych. Podobno wszystko już było w muzyce i sztuce, choć nie do końca. To co przedstawiamy jest nowatorskie, a z drugiej strony archaiczne? – twierdzą członkowie zespołu.
- MCK
- 17 lutego
- 14.00 – Gotowanie na żywo z Kamilem Sakałusem
- 14.00 ? Warsztaty z ETNOMAX-Blekot
- 16.00 ? Występ ETNOMAX-Blekot
- Wstęp wolny