Dawno w Artego Arenie nie było takich emocji jak dzisiaj w meczu 20. kolejki Basket Ligi Kobiet Artego – AZS Gorzów.
Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą 7 punktów. Potem gorzowianki systematycznie zmniejszały przewagę Artego i na 9 min. przed końcem spotkania doprowadziły do remisu (61:61). Potem prowadzenie zmieniało się w IV kwarcie 9-krotnie.

Na 54 sek. przed końcem meczu Katarzyna Suknarowska rzutem za 3 punkty wyprowadziła bydgoszczanki na prowadzenie 82:81. Dwa punkty C. Hurt zmieniły wynik na korzyść przyjezdnych (82:83). Gdy do końca spotkania zostało 20 sek. po podaniu Reid, Suknarowska ponownie trafiła zza linii 6,75 metrów (85:83). W całym meczu zdobyła 24 punkty (w tym 7 z 8 oddanych rzutów za 3 pkt.). Gorzowianki starały się wyrównać. Miały dwie szanse, ale Hurt i Pawlak chybiły.

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej Artego jest piąte w tabeli i niewykluczone, że w ćwierćfinale Basket Ligi Kobiet rywalem bydgoskiego zespołu będzie AZS Gorzów, który jest czwarty.

Artego Bydgoszcz – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 85:83 (29:22, 10:14, 22:22, 24:25)

Artego: Suknarowska 24, Ried 20, Mosby 12, Stallworth 12, Międzik 11, Rooney 4, Koc 2, Szczechowiak 0, Szybała 0.

AZS: Hurt 24, Pawlak 18, Seekamp 16, Szajtauer 9, Misiek 8, Dźwigalska 5, Stelmach 3.